Ajalugu

Eesti Orhideekaitse Klubi asutati 1985. aastal. Eesmärgiks on igati kaasa aidata meie looduslike orhideede ehk käpaliste püsimisele ja heale käekäigule. Selleks koondab klubi orhideehuvilisi üle kogu Eesti, annab teadmisi juurde ja pakub mõnusa suhtlusringi. Praegu kuulub klubisse 83 inimest väga erinevatelt elualadelt ja igast vanusest. Kokku saadakse 4 korda aastas; hilissügisel ja varakevadel selleks, et kuulata ettekandeid käpalistega seotud teemadel ja vaadata pilte, jutelda; suvel toimub kaks ekskursiooni taimedega tutvumiseks ja uute leiukohtade avastamiseks. Mitmed klubi liikmed on kirjutanud orhideedest artikleid ja raamatuid. Klubi ridadesse kuulub rida loodusepildistajaid ja nende fotodest on välja antud plakateid, kalendreid ja postkaartide komplekt. Alates 1994. aastast ilmub Klubi ajakiri ÖÖVIIUL.

EOKK presidendid:

Olaf Schmeidt 19.02.1985 – 27.11.1990 (aupresident)

Tiiu Kull 27.11.1990 – 27.11.2007

Ester Valdvee 27.11.2007 – 14.11.2018

Marilin Mõtlep 14.11.2018 –

previous arrow
next arrow
PlayPause
Slider