JOONISTUSVÕISTLUS – BALTI SÕRMKÄPP AASTA ORHIDEE 2022

JOONISTUSVÕISTLUS – BALTI SÕRMKÄPP AASTA ORHIDEE 2022

Aasta orhidee on balti sõrmkäpp (Dactylorhiza baltica). Esimest korda sai aasta orhideeks sõrmkäpa perekonna liik.

Juuni keskpaigast juuli keskpaigani võib näha balti sõrmkäppa õitsemas niisketel ja soistel niitudel, ranna- ja luhaniitudel, soostunud heinamaadel, madalsooservades, allikate ja veekogude ümbruses kuid ka söötis põldudel ja tühermaadel. Tema roosakasvioletsed õisikud paistavad juba kaugelt silma. Taime lähemalt uurides on õitel näha tumevioletset mustrit ja lehtedel violetjaspruune piklikke laike.

Balti sõrmkäpp on laia levikuga ja kasvab üle Eesti ning soovijad võivad seetõttu temaga lihtsasti tutvust teha. Eesti looduses kasvab 40 liiki orhideelisi ehk käpalisi. Kõik orhideed on Eestis looduskaitse all, balti sõrmkäpp kuulub kõige leebemasse, kolmandasse kaitsekategooriasse. Orhideelisi leides, ära neid vaasi korja, jäta taimed kasvama, et putukad saaksid õisi tolmeldada ja valmiksid pisikesed seemned, millest saavad edaspidi kasvada uued taimed.

EOKK ootab joonistusi 2022 aasta orhideest paberil suurusega A5 ehk umbes pool lasteajakirja “Täheke” kaane suurusest.

Kirjuta joonistuse taha: nimi, vanus, kool või lasteaed, telefoni number ja õpetaja nimi, kui tema sind juhendas, et võidu korral saaksime sinuga ühendust võtta.

Saada joonistus 15. märtsiks aadressile: EOKK Eesti Loodusmuuseum, Toompuiestee 26, Tallinn 10149. Auhinnatud tööd saavad kingituse ja ilmuvad maikuu Tähekeses.